Výsledky 1. semifinále

Výsledky jarného kola ankety NAY Windows Roka 2018 

Hlasovanie v prvom kole ankety prebiehalo v termíne od 28. júna do 31. júla 2018, a to v štyroch samostatných kategóriách – Gaming, Moderné zariadenie pre firmy, Moderné zariadenie pre domácnosti a Hit sezóny.

Kategória Gaming  

Do kategórie Gaming boli zaradené zariadenia určené primárne pre moderného hráča, ktorý sa svojej záľube venuje príležitostne, ale aj aktívnejším spôsobom.

 1. ASUS ROG Strix SKT T1 (49%) 
 2. Xiaomi Mi Gaming Laptop (19%) 
 3. Acer Nitro 5 (15%) 

Kategória Moderné zariadenie pre firmy 

V kategórii Moderné zariadenie pre firmy sa o priazeň verejnosti v jarnom kole ankety NAY Windows Roka 18 uchádzalo celkovo 7 produktov. Síce ich spájal takmer rovnaký výkonnostný štandard, spoločné zameranie na eleganciu, výdrž a prenositeľnosť, no každý z nich mal svoje unikátne črty.

 1. Dell XPS 13 (24%) 
 2. Lenovo ThinkPad X1 Carbon (19%) 
 3. Asus ZenBook 13 (16%) 

Kategória Moderné zariadenie pre domácnosť 

Kategória moderných zariadení do domácnosti, kde je pri výbere okrem ceny kľúčovým parametrom univerzálnosť produktu, ako aj jeho časová relevantnosť. Vo všeobecnosti totiž ide o zariadenie, ktoré má slúžiť všetkým rodinným príslušníkom v časovom horizonte niekoľkých rokov. 

 1. Lenovo Yoga 530 (41%) 
 2. ASUS VivoBook Pro 17 (18%) 
 3. Dell Latitude 7490 (15%) 

Hit sezóny 

V tejto kategórii sa proti sebe postavili produkty, ktoré rezonovali mediálnym svetom, no zároveň majú potenciál ponúknuť niečo svieže a unikátne, čo nadchne technologických nadšencov, uľahčí im to prácu alebo spríjemní zábavu.

 1. Nvidia Big Format Gaming Display (29%) 
 2. Razer Project Linda (26%) 
 3. HP OMEN Game Stream (14%) 

Výhercovia 

Každý, kto sa zapojil do ankety odovzdaním svojho hlasu, a prípadne aj pozvaním aspoň 5 nových hlasujúcich, bol po skončení prvého kola zaradený do žrebovania o množstvo cien. Všetci hlasujúci zároveň zostávajú zaradení do žrebovania o hlavnú cenu, ktoré prebehne po skončení veľkého finále začiatkom roka 2019.

Zoznam šťastlivcov, na ktorých sa usmialo šťastie nájdete nižšie, všetkým srdečne gratulujeme. Zároveň ďakujeme každému, kto sa zapojil a dúfame, že ankete zostanete verní aj v ďalších kolách.

 • Wireless Desktop 850 – Ivana Lorinčíková
 • Microsoft Sculpt Comfort Mouse – Martin Maličký
 • Office 365 –  Radovan Reisel

Generálni partneri ankety