Výsledky 2. semifinále

Výsledky letného kola ankety NAY Windows Roka 2018 

Hlasovanie v druhom kole ankety prebiehalo v termíne od 16. augusta do 15. septembra 2018, a to v štyroch samostatných kategóriách – Gaming, Moderné zariadenie pre firmy, Moderné zariadenie pre domácnosti a Hit sezóny.

Kategória Gaming  

Do kategórie Gaming boli zaradené zariadenia určené primárne pre moderného hráča, ktorý sa svojej záľube venuje príležitostne, ale aj aktívnejším spôsobom.

 1. ASUS ROG Zephyrus M (24%)
 2. Lenovo Legion Y730 (22%)
 3. Dell Alienware 17 R5 (21%)

Kategória Moderné zariadenie pre firmy 

V kategórii Moderné zariadenie pre firmy sa o priazeň verejnosti v letnom kole ankety NAY Windows Roka 2018 uchádzalo celkovo 7 produktov. Síce ich spájal takmer rovnaký výkonnostný štandard, spoločné zameranie na eleganciu, výdrž a prenositeľnosť, no každý z nich mal svoje unikátne črty.

 1. Dell XPS 15 (23%)
 2. HP EliteBook 1030 G3 (20%)
 3. Lenovo ThinkPad T480s (20%)

Kategória Moderné zariadenie pre domácnosť 

Kategória moderných zariadení do domácnosti, kde je pri výbere okrem ceny kľúčovým parametrom univerzálnosť produktu, ako aj jeho časová relevantnosť. Vo všeobecnosti totiž ide o  zariadenie, ktoré má slúžiť všetkým rodinným príslušníkom v časovom horizonte niekoľkých rokov. 

 1. Dell Inspiron 13 7000 (30%)
 2. ASUS Transformer Mini T103 (22%)
 3. HP ENVY x360 (21%)

Hit sezóny 

V tejto kategórii sa proti sebe postavili produkty, ktoré rezonovali mediálnym svetom, no zároveň majú potenciál ponúknuť niečo svieže a unikátne, čo nadchne technologických nadšencov, uľahčí im to prácu alebo spríjemní zábavu.

 1. ASUS Project Precog (28%)
 2. Surface Hub 2 (27%)
 3. HP Sure View (18%)

Zoznam výhercov  

Každý, kto sa zapojil do ankety odovzdaním svojho hlasu, a prípadne aj pozvaním aspoň 5 nových hlasujúcich, bol po skončení druhého kola zaradený do žrebovania o množstvo cien. Všetci hlasujúci zároveň zostávajú zaradení do žrebovania o hlavnú cenu, ktoré prebehne po skončení veľkého finále začiatkom roka 2019.

Zoznam šťastlivcov, na ktorých sa usmialo šťastie nájdete nižšie, všetkým srdečne gratulujeme. Zároveň ďakujeme každému, kto sa zapojil a dúfame, že ankete zostanete verní aj v ďalších kolách.

 • Wireless Desktop 850 – Peter Korecek
 • Microsoft Sculpt Comfort Mouse – Patricia Dvoncova
 • Office 365 –  Peter Hošťák

Generálni partneri ankety